Za darmo zrobią ci odjechane zdjęcie z roślinami


Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza mieszkańców Ustki i Słupska do udziału w sesji fotograficznej „Portret z Rośliną”, którą wykona Bogusław Bachorczyk w ramach prowadzonego w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce projektu Twórczość w Przyrodzie.

Zdjęcie z roślinami

Celem działań jest stworzenie portretów fotograficznych mieszkańców w ich domach/mieszkaniach/ogrodach w towarzystwie ulubionych i ważnych dla nich roślin oraz zebranie historii z nimi związanych.

– Chętnych prosimy o zgłaszanie się pod adresem mailowym j.zuraw@bgsw.pl i telefonem 515 089 986. Sesje wykonywane będą w okresie 04.09 – 09.09.2017 r. – informuje Joanna Żuraw z  BGSW. – Serdecznie zapraszamy. Portrety zostaną pokazane na wystawie w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce na przełomie 2017/18 roku.

Bogusław Bachorczyk

Bogusław Bachorczyk (ur. 1969) – malarz, rzeźbiarz, rysownik, twórca multimedialny, kurator wystaw. Doktor habilitowany, adiunkt w Katedrze Rysunku na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Absolwent klasy rzeźby w Liceum Kenara w Zakopanym oraz Wydziału Malarstwa krakowskiej ASP. Stypendysta Miasta Norymbergii, laureat Stypendium Józefa Czapskiego (wizyta studyjna we Francji).

Jego dzieła były prezentowane na ponad 50 wystawach indywidualnych i zbiorowych, m.in. w Bunkrze Sztuki, Muzeum Narodowym w Krakowie, Muzeum Fotografii w Krakowie, Galerii Zderzak w Krakowie, Galerii Atak w Warszawie, Galerii ABC w Poznaniu, Galerii ASP w Gdańsku, Galerii Labirynt w Lublinie, Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej w Słupsku, Muzeum Tatrzańskim w Zakopanym.

Jest autorem koncepcji i wykonawcą wieloletnich projektów twórczych, m.in. prowadzenie dziennika-szkicownika (od 1986 r.) i projekt „Pracownia Czysta 17″ (od 2003 r.). W swojej sztuce, często prezentowanej w formie instalacji z elementami performansu, łączy różne media. Współpracuje z aktorami, tancerzami, poetami (jako ilustrator), jest także twórcą książek artystycznych. Podejmuje kwestie spuścizny po wielkich twórcach (Iwaszkiewicz, Siebald, Has, Rodczenko, Niżyński, Hasior).

Interesuje go problematyka historii i czasu, tożsamości, indywidualnego odkrywania prywatnej przeszłości, bricolage i łączenie technik rzemieślniczych z nowoczesnymi mediami.

Źródło: 10minut.tv – Wiadomości Słupsk

Dodaj komentarz

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.